AÇILIŞA ÖZEL TÜM ÜRÜNLERDE | KARGO BEDAVA

 

WHATSAPP YARDIM İÇİN TIKLAYINIZ 0553 394 71 71

 

4 PARFÜM 260 TL kargo bedava kampanyası için

Whatsapptan irtibata geçebilir veya arayabilirsiniz.

 

 PARFÜM LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ 

Kapat

Sıkça Sorulan Sorular

 

alberto sego

whatsapp iletişim

açık parfüm

Sıkça Sorulan Sorular

Alberto Sego Online Alışveriş sitesi üzerinden yapacağınız alışverişler ile ilgili her konuda kendinizi güvende hissedebilmeniz için en fazla merak edilen konuları sizler için listeledik. Diğer konular hakkında sorularınız var ise iletişim sayfamız veya müşteri hizmetleri numaramızdan bizlere ulaşabilir ve sorularınızı iletebilirsiniz.

Alberto Sego ile İletişim Nasıl Yapılır?

Bizlerle iletişime geçmek için online alışveriş sitemizde bulunan İletişim sayfamızı veya müşteri hizmetleri numaramızı kullanabilirsiniz.

Siparişim Kaç Gün İçerisinde Gelir?

Sitemiz üzerinden vermiş olduğunuz tüm siparişler hafta içerisinde 15:00 - 16:00 arasına  kadar (aynı gün) kargoya teslim edilmektedir. Tüm siparişler anlaşmalı kargo ile gönderilmekte olup, kargo firmasının dağıtımına bağlı olarak 1 veya 2 gün içerisinde tarafınıza teslim edilmektedir.

Adres Bilgisi Gerekli Midir? 

Ürünlerimizin size doğru ve hızlı bir şekilde teslim edilmesi için ve yasal olarak faturanızın alınabilmesi için adres vermeniz gereklidir.

Üyelik Avantajları Nelerdir?

Sitemize üye olduğunuzda; ürünlerimiz ile ilgili yeniliklerden ve kampanyalardan haberdar edilirsiniz, yapacağınız ürün tavsiyeleri ve yorumlarından puan kazanırsınız.

Parfüm Notaları Nedir ?

Parfümlerde, temel çözücü olarak alkol ve su kullanılır. Sürüldüğü zaman parfümlerde bulunan çözücüler vücut ısısı tarafından hızla dağılır ve uçar. Geriye kalan parfüm ise uzun saatler boyunca vücuttan buharlaşarak etrafa yayılır. Buharlaşma hızı ve kokunun gücü parfümün nota sınıflandırılmasını kısmen belirler. Her parfüm üst nota, orta nota, alt nota olarak adlandırılır.

Üst nota
Tepe veya baş notası da denir. Parfümü sıktığınızda aldığınız ilk kokudur. En uçucu esanslardan oluşur.

Orta nota
Kalp notası da denir. Parfümün "tema"sını belirleyen kısmıdır. Kokunun cilde yerleşmesiyle belirginleşir. 

Alt nota
Dip nota da denir. Parfümün gerçek kişiliğini, kalıcılığını ve başarısını belirleyen kısımdır. Kalıcılığı kullandığınız parfümün konsantrasyonuna göre değişir.

Son Aldığım Parfüm ile Bir Öncekinin Rengi Aynı Değil. Bunun Seb

Parfümlerin renk farklılığı tamamen doğal esansların kendi karakteristiği ile alakalı bir durumdur. Yani bir sezon ( örneğin kış mevsimi ) oluşan norlimbanol şeffaf ise bir sonraki sezonda daha sarı olabilmektedir. Dolayısıyla renkte olan faklılık eser miktarda kokuya da özellikle ilk notalarına sirayet edebilir fakat kesinlikle ana koku da herhangi birdeğişiklik olmaz. Bu durum tüm doğal esanslar için geçerlidir. Bu sebeple aynı kokuya sahip parfümler farklı renklere sahip olabilirler ve aynı sebeple orjinal parfüm üreticileri bu durumdaki ürünleri için parfüm renginin anlaşılamayacağı yada görünemeyeceği şekilde şişeleme yollarına giderler.

Parfüm Nedir ?

Parfüm tanım olarak kokulu esans yağları aromatik karışımlar ve çeşitli kimyasal maddelerden elde edilen, insan vücuduna çeşitli nesneler ve ortamlara güzel koku vermek amacıyla kullanılan karışımların genel adıdır. Türk Dil Kurumu Sözlüğü'nde parfüm kelimesi "güzel koku" ve "şişelenmiş güzel koku" olarak tanımlanmıştır.

Parfüm içerisinde yer alan inceltici, çözücü maddeler ile kokulu yağ oranı pafümün esans, eau de parfüm, eau de toilette, eau de cologne olarak ayrılmış olan sınıfını belirler.

Parfümlerinizdeki Esans Oranı Nedir?

Her parfüm modeli için ayrı çalışma yapılır. Özel filtrelenir ve demlenir. Daha sonra  satışa sunulur. Ürünlerin içerisindeki esans oranları modeline ögre değişir. Bir parfümde esansın oranı değil kalitesi önemlidir. Litresi 40 dolar olan bir esans ile yine litresi 400 dolar olan bir esansın karşılaştırılması yanlış olur. Ucuz veya kalitesiz esansların oranları yüksek olsa dahi, oranı fazla olması durumunda yine de kaliteli performans göstermez. Ürünlerimizde yüksek kaliteli esanslar kullanılır.

Nasıl Ödeme Yapabilirim ?

Kredi kartı yada havale ile ödeme yapabilirsiniz.

İnternet Sitenizde Alışveriş Yapmak Güvenli midir?

İnternet sitemiz 256 bit SSL sertifikası ile korunmaktadır.

İade Süresi Kaç Gündür?

İnternet mağazamızdan almış olduğunuz ürünleri ambalajını açmadan, ürünü kullanmadan, satılabilir özelliğini kaybettirmeden teslim tarihinden itibaren 10 (on) gün içerisinde internet mağazamız yetkilileri ile irtibata geçerek iade edebilirsiniz. Ürünlerin faturası ibraz edilmek zorundadır.

Parfüm ve Esansiyel Yağların Değişimi Nasıl Yapılmaktadır?

Kullanılmış ürünleri veya kullanılmamış olup 10 günü aşmış ürünleri iade almamaktayız. Ürünün kırılmış olması, çatlak olması yada herhangi bir kusuru var ise 10 günü geçirmeden bize ulaşmanız halinde yenisi ile değiştirmekteyiz. 10 gün içerisinde hiç kullanılmamış parfümü iade alıyoruz. (1-2 fıslanmış halinde bile ürünü asla almamaktayız çünkü yeniden doldurulabilir şişe değil. Gelen kullanılmış ürünü de birine satıp hakkına geçemeyiz.) 

Koku seçim mevzusu, zevkine hitap etmeme gibi konularda kesinlikle değişim veya iade yapmıyoruz. Alışveriş yapan her kişi bunları kabul etmiş sayılır.

Destek

7x24 Müşteri Hizmetleri

İade Garantisi

14 Gün koşulsuz iade

Güvenli Alışveriş

256 BIT RapidSSL

Alberto Sego Parfüm ve Esansiyel Yağlar © 2022 | Bu site RGS Yazılım® E-ticaret Yazılımı ile hazırlanmıştır